Lajm i madh për Milanin, Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e Fabregasit

08:00 | 12 Dhjetor 2018

Ekipi i Maurizio Sarri e ka ndërmend të përforcohet në afatin e janari.

Chelsea, po vështron dhe dëshiron të bëjë një lëvizje për mesfushorin e Barcelonës, Denis Suarez në janar, raporton Mirror përcjell ORAinfo.

24-vjeçari shihet si një zëvendësues i mundshëm për Cesc Fabregas

Vetë futbollisti dëshiron të largohet nga Camp Nou pasi nuk arriti të kishte një të rregullt me Blaugranët dhe do të kushtonte rreth 15 milionë funte (17 milionë euro / 19 milionë dollarë).

Blutë e shohin Suarezin si një zëvendësim ideal për Cesc Fabregasin, i cili është i vendosur të largohet nga klubi me kontratën e tij që skadon në fund të sezonit./ORAinfo/

Komento: