Lajm i madh për Milanin

16:35 | 11 Dhjetor 2018

Milani i është dhënë një rritje e madhe në shqetësimet me lëndimet e Alessio Romagnolit dhe Mateos Musacchio.

Rossonerët janë trazuar nga lëndimet kohët e fundit, pasi që ekipi i tyre është shumë varfëruar për shkak të tyre.

Romagnoli dhe Musacchio kanë humbur ndeshjet e fundit, gjë që ka lejuar Cristian Zapata të luajë më shpesh përcjell ORAinfo.

Milani ka një lajm të mirë në departamentin e lëndimve, kur është fjala për Romagnoli dhe Musacchio, pasi që të dy tani afër fitnesit të plotë tashmë.

Musacchio u trajnua me skuadrën e parë dhe përfundoi të gjitha fazat dhe është më afër fitnesit se Romagnoli.

Argjentinasi mund të jetë në linjë për t’u përballur me Olympiakos dhe do të ishte i aftë edhe për Bolonjën.

Romagnoli megjithatë, humbi fazën e fundit të trajnimit me ekipin e parë, por arriti të gjitha fazat e tjera.

Ai mund të mos jetë i përshtatshëm për ndeshjen e Ligës së Evropës kundër Olympiakos, por ai do të jetë në linjë për t’u përballur me Bolonjën në fundjavë./ORAinfo/

Komento: