Lajm i mirë për pensionistët, paga e gushtit… – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i mirë për pensionistët, paga e gushtit…

09:33 | 24 Gusht 2019

Pensionistët kanë marrë një lajm të mirë sot.

Pagesat për pensionistët e të gjitha kategorive për muajin gusht kanë dalë.

Kështu ka bërë të ditur Ministria në detyrë e Financave përmes një njoftimi për media.

“Ministria e Financave njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se duke u nisur nga gjendja e mirë në bilancin bankar të Qeverisë ka bërë sot ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht për të gjitha kategoritë pensionale si dhe kategoritë tjera sociale”, thuhet në njoftimin e MF-së.

Komento: