Lajm i mirë për rossonerët, ja kush po rikthehet te Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Lajm i mirë për rossonerët, ja kush po rikthehet te Milan

13:00 | 15 Prill 2019

Gjatë ndeshjes kundër Lazios, Gennaro Gattuso humbi Alessio Romagnoli dhe Davide Calabria pasi që pësuan lëndim.

Të dy duhej të largoheshin nga fusha gjatë gjysmës së dytë të ndeshjes San Siro të shtunën në mbrëmje, përcjell ORAinfo.

Asnjë lëndim nuk u duk serioz për të penguar praninë e tyre për ndeshjes Parma-Milan. Sa për kapitenin e Rossonerëve, kjo ishte një lëndim për kofshën e djathtë.

Siç është shpjeguar nga Sky Sport, sot Romagnoli do t’i nënshtrohet terapisë në Milanello dhe rimëkëmbja e tij për ndeshjen e së shtunës në stadiumin Ennio Tardini nuk duket të jetë në rrezik. Gattuso duhet ta ketë atë në dispozicion pa probleme.

Kalabria kishte pësuar një plagë në një këmbë, por tashmë e ka kaluar lëndimin. Numri 2 i Milanit do të jetë absolutisht në mesin e skuadrës për ndeshjen e Parmas./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!