Lajm katastrofal për Milanin

20:36 | 08 Dhjetor 2018

Milan do të jetë pa Fabio Borini në ndeshjen kundër Torinos të dielën, pasi ai po vuan nga një lëndim në kyçin e këmbës.

Rossonerët kanë një krizë epike të lëndimeve, pasi që atyre iu mungojnë lojtarët kryesorë si Alessio Romagnoli, Mattia Caldara, Mateo Musacchio, Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura përcjell ORAinfo.

Borini është shtuar në listë, sepse Gennaro Gattuso konfirmoi se kishte disa probleme në kyçin e këmbës gjatë trajnimit.

Sipas raporteve të fundit, Borini tashmë ka lënë terrenin e Milanello, në mënyrë efektive konfirmohet se ai nuk do të jetë edhe në skuadër kundër Torinos.

Skuadra e Milanit për Torino: A Donnarumma, G Donnarumma, Reina; Abate, Kalabria, Conti, Laxalt, Rodriguez, Simic, Zapata; Bakayoko, Bertolacci, Kessie, Mauri, Montolivo, Torrasi; Calhanoglu, Castillejo, Cutrone, Halilovic, Higuain, Suso, Tsadjout./ORAinfo/

Komento: