Lajm papritur ! Milan merr vendim shokues për Biglian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm papritur ! Milan merr vendim shokues për Biglian

23:50 | 16 Shkurt 2019

AC Milan thuhet se e konsideron të ardhmen e mesfushorit Lucas Biglia, kontrata e të cilit skadon në verën e vitit 2020, sipas Calciomercato.

33-vjeçari mendohet të jetë i gatshëm të zgjasë mandatin e tij dhe të nënshkruajë një kontratë të re, por nëse bisedimet do të bien mbi marrëveshjen atëherë klubi do të kërkojë ta largojë atë në fund të këtij sezoni, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, vlerëson shumë veteranin dhe, me të dyja palët që dëshirojnë të vazhdojnë marrëdhëniet e tyre ekzistuese, një marrëveshje ka të ngjarë të arrihet përpara përfundimit të fushatës aktuale./ORAinfo/

Komento: