Lajm shumë i mirë për Juventusin, ja ҫfarë ndodhi

18:29 | 28 Shkurt 2019

Juventusi sapo mori lajmin e mirë nga ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez një ditë më parë ishte stërvitur i veçuar, dhe ‘Zonja e Vjetër’ kishte raportuar se 34 vjeçari do t’u nënshtrohet disa testeve mjekësore shkaku i një lëndimi në kyçin e këmbës.

Ekzaminimet mjekësore kanë konfirmuar se gjendja e Ronaldos është në rregull, dhe lojtari ka stërvitur rregullisht me skuadrën sot.

Ky është një lajm i mirë për Massimiliano Allegrin para derbit me Napolin.

Kujtojmë se Juventusi të dielën udhëton në ‘San Paolo’ për t’u takuar me Napolin, në derbin e javës në Serie A.

Mbetet të shihet nëse Allegri do të rrezikojë me Ronaldon, duke ditur se ndeshja e kthimit kundër Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve po afrohet.

Komento: