Lajmi “bombë” i mbrëmjes, ja kur shkarkohet Allegri

22:50 | 08 Mars 2019

Tensionet vazhdojnë të rriten midis trajnerit të kryetarit të Juventusit Massimiliano Allegri dhe menaxhmentit të sipërm të klubit.

Raportet kanë sugjeruar se Allegri është në listën e ngushtë të Interit për të zëvendësuar Luciano Spalletti në verë dhe se ai potencialisht mund të vendoset të largohet nga klubi pas këtij sezoni përcjell ORAinfo.

Megjithatë, raportet e fundit nga Libero duket se sugjerojnë se ndoshta Allegri nuk do ta bëjë atë në verë. G
azeta raporton se ekziston një çarje e pazëvendësueshme midis Allegrit dhe menaxhmentit të Juventusit; duke u rritur nga një takim i supozuar që u zhvillua javën e kaluar mes ish- shefit të Juventusit, Beppe Marotta dhe Allegri.

Ky takim thuhet se e ka zemëruar presidentin e Juventusit, Andrea Agnelli dhe Libero, që Allegri mund të shkarkohet përpara ndeshjes së kthimit të Ligës së Kampionëve Atletico./ORAinfo/

Komento: