LAJMI I FUNDIT: Gjendet avioni në të cilin ishte Sala – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

LAJMI I FUNDIT: Gjendet avioni në të cilin ishte Sala

23:45 | 03 Shkurt 2019

Mbeturinat nga një avion që transferonte futbollistin e Cardiff City, Emiliano Sala u zbulua në Kanalin Anglez përcjell ORAinfo.

Piper Malibu N264DB humbi më 21 janar në rrugën e tij nga Nantes, Francë në Cardiff, me sulmuesin argjentinas dhe pilotin David Ibbotson në bord.

David Mearns, i cili drejtoi një operacion kërkimi të financuar privatisht në emër të familjes Sala, tha se rrënimi ishte vendosur këtë mëngjes jashtë Guernsey.

Dega e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore është në vend për të rimarrë aeroplanin./ORAinfo/

Komento: