Lajmi i fundit: Humb jetën lideri i njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajmi i fundit: Humb jetën lideri i njohur

22:19 | 22 Dhjetor 2018

Ka humbur jetën ish-lideri i njohur Paddy Ashdown.

Ish-lideri i Liberalë Demokratëve, humbi jetën në moshën 77-vjecare pas një sëmundje të shkurtër.

Politikani dhe ish-marinës mbretërorë, i cili e udhëhoqi partin e tij nga viti 1988 deri më 1999, humbi jetën të shtunën pasdite.

Njoftimin për humbjen e tij e ka bërë zëdhënësi i partisë.

Në muajin nëntor ai zbuloi se po vuante nga kanceri i fshikëzës.

Lideri aktual i parisë Liberalë Demokratëve, Vince Cable ka thënë se sot është një ditë tejet e tmerrshme për partinë dhe për të gjithë njerëzit e përfshirë në politik, të cilët kanë pasur respekt të madh dhe admirim për Paddy.

Ai u bë përfaqësues i lartë për Bosnje në maj të vitit 2012.

Komento: