LAJMI I FUNDIT: Ja kur pritet të zyrtarizohet Gonzalo Higuain të Chelsea

22:09 | 17 Janar 2019

Gonzalo Higuain është emri me i përfolur për afatin e janari. Ai pritet që orët e ardhshme të nënshkruaj me gjigantin anglez, Chelsea.

Londinezët janë vënë në kërkim të argjentinasit qysh në hapjen e këtij afati kalimtar, por kanë hasur në shumë pengesa.

Lojtari, kartonin e të cilit e zotëron Juventus, aktualisht luan tek Milan si i huazuar deri në fund të këtij sezoni.

Kështu, për të siguruar shërbimet e tij, Chelsea duhet të dakordohet me dy skuadrat, mirëpo të dy këto po refuzojnë ofertat e “bluve”.

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri i cili më parë ka punuar me lojtarin tek Napoli, nuk po dorëzohet për lojtarin, dhe dje pas finales së Superkupës mes Juventus – Milan, është thënë se Chelsea ka arritur marrëveshje me lojtarin.

Zyrtarizimi për këtë gjë pritet të bëhet të premten, sipas të përditshmes angleze “Daily Star”, transmeton lajmi.

Ai të premten pritet t’i kryej testet mjekësore, kurse gjatë javës tjetër të zhvendoset komplet në Londër.

Komento: