LAJMI I FUNDIT: Ja kush po e blen Interin

17:27 | 12 Janar 2019

Suning Group, mund të ketë një partner të ri te Inter, pasi lajmet e shumta deklarojnë se një firmë investimi në Hong Kong do të blejë 30 për qind të klubit të Erick Thohir përcjell ORAinfo.

Në mëngjes kishte pasur lajme se Suning kishte të bënte me një ofertë për blerje.

Megjithatë, Il Messaggero, La Gazzetta dello Sport dhe Sky Sport Italia tani vënë re investitorët janë të vendosur për të blerë 30 për qind të aksioneve të Nerazzurri.

Negociatat besohet të jenë në një fazë të përparuar dhe mund të finalizohen brenda dy deri tre javëve./ORAinfo/

Komento: