LAJMI I FUNDIT: Kjo është skuadra e re e Arbër Zenelit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

LAJMI I FUNDIT: Kjo është skuadra e re e Arbër Zenelit

11:27 | 25 Janar 2019

Franca do të jetë destinacioni i radhën i Arbër Zenelit.

Ylli i Kosovës sipas një raporti nga L’Equipe do të nënshkruaj me skuadrën e Ligue 1, Stade de Reims.

23-vjecarit i skadon kontrata në qershor dhe ka pranuar kushtet personale me ekipin francez.

Poashtu lajmi është konfirmuar në llogarine zyrtare të skuadrës holandeze në Twitter:

“Arbër Zeneli do të vazhdojë karrierën në Ligue 1 të Francës. Klubi i ka dhënë lejën të udhëtoj drejt Francës dhe të negociojë kontratën me Reimsin”, shkruan Herenveen.

Komento: