Lajmi i fundit: Ndërron jetë legjenda e futbollit shqiptar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajmi i fundit: Ndërron jetë legjenda e futbollit shqiptar

10:08 | 10 Janar 2019

Një lajm shumë i hidhur ka ardhur sot për futbollin shqiptar.

Mikel Janku ka ndërruar jetë sot në moshën 78-vjeçare.

Ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë dhe Partizanit, ka ndërruar jetë sot në mëngjes, shkruan lajmi.net.

Janku ishte portier i Partizanit dhe Shqipërisë në vitet, 1962-1969 dhe 1964-1967.

Ish-portieri kishte punuar edhe si gazetar sportiv.

Komento: