LAJMI I FUNDIT: Piatek në Milano

20:15 | 22 Janar 2019

Krzysztof Piatek do të jetë në Milano sonte, duke lejuar Gonzalo Higuain të fluturojë për Chelsea dhe Alvaro Morata tek Atletico Madrid.

Mediat e shumëfishta këtë mbrëmje, duke përfshirë Sky Sport Italia, Sportitalia, La Gazzetta dello Sport dhe agjensia e lajmeve Ansa, kanë deklaruar se Genoa kanë rënë dakord për të shitur Piatek në Milan për 35 milion euro para plus € 2-3 milion në bonuset e performancës përcjell ORAinfo.

Ndërsa pagesa do të jetë në një shumë të madhe, Milani do të kursejë rreth 3 milion euro.

Presidenti i Milanit Paolo Scaroni konfirmoi se negociatat u arritën me sukses.

Sportitalas zbulon se Piatek tashmë ka lënë Genoa dhe do të mbërrijë në Hotelin e Pallatit Westin në Milano – vendi tradicional për transferimet e Rossonerëve – këtë mbrëmje, kështu që ai mund të kryejë testet mjekësore./ORAinfo/

Komento: