LAJMI I FUNDIT: Real në aksion, po i transferon 4 lojtarët me të mirë në botë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

LAJMI I FUNDIT: Real në aksion, po i transferon 4 lojtarët me të mirë në botë

14:52 | 21 Maj 2019

Paris San German ka marrë një lajm të keq sot. Real Madrid është shprehu i vendosur që ta transferoj dyshën nga Franca, Neymar dhe Kylian Mpappe.

Me këtë plan të Zinedine Zidane janë njoftuar edhe drejtuesit e PSG, të cilët kanë filluar të jenë në panikë.

Përveç Neymar e Mbappe, sipas calciomerkato, Real Madrid ka në plan t’i sjell në Santaigo Bernabeu edhe dyshen nga Premeriliga Paul Pogba dhe Eden Hazard.

Të dy lojtarët kanë shprehur interesim që të largohet nga ekipet e tyre të tanishme, duke shfaqur dëshirën të transferohen në Real Madrid.

Kanë mbetur edhe pak kohë kur do të filloj zyrtarisht afati i transferimeve i cili pritet të jetë tepër i nxehtë sidomos për Real Madridin. /ORAinfo/

Komento: