LAJMI I FUNDIT: Shoqata e Arbitrave merr këtë vendim për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

LAJMI I FUNDIT: Shoqata e Arbitrave merr këtë vendim për Milanin

10:30 | 08 Prill 2019

Takimi mes Shoqatave të referëve dhe ekipit të Milanit do të mbahet sot në Itali.

Dhe klubi i Rossonerëve, i përfaqësuar nga Gennaro Gattuso, kapiteni Alessio Romagnoli dhe ndoshta edhe Leonardo, nuk do të humbasë mundësinë që të flasin në gabimet që ndodhën në ndeshjen Juventus-Milan përcjell ORAinfo.

Siç është raportuar nga edicioni i sotëm i Corriere della Sera, projektuesi Nicola Rizzoli, i pranishëm edhe në stadiumin Allianz, do të pranojë dy gabime serioze dhe do të përpiqet të shpjegojë ato sa më shumë që të jetë e mundur.

Në të vërtetë, ishte prekja e topit me dorë e Alex Sandro dhe ndërhyrja e Mario Mandzukic mbi Romagnoli në zonën e kundërta

Dhe ka një sfond për këtë: për Gianpaolo Calvarese në VAR, sidomos episodin e parë, ishte ashpërsi.

Por Michael Fabbri dëshironte të ndiqte rrugën e tij dhe tani do të paguajë pasojat – njofton gazeta – me një ndalesë prej disa javësh dhe nuk i jep arbitrim Rossonerëve deri në fund të sezonit./ORAinfo/

Komento: