LAJMI I FUNDIT: Silva po kthehet në Milan

18:15 | 05 Mars 2019

AC Milan do të ketë një verë shumë të zënë.

Pas dy blerjeve fantastike të janarit në Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta, shumë tifozë presin prurje të reja.

Jo vetëm kjo, por ekipi i Milanit po kërkon yjet e ardhshëm dhe të pranishëm që mund të ngrejnë rossonerët në lavdinë e tyre të mëparshme përcjell ORAinfo.

Kjo nuk do të jetë vetëm një verë e zënë për klubin sa i përket arritjeve por edhe largimeve.

Futbollisti italian Patrick Cutrone tashmë ka sinjalizuar synimet e tij për t’u larguar nga klubi, pasi u bë i gjithi, por plotësisht i bllokuar që nga ardhja e Piatek. Një tjetër avantazh që Milan ka të ngjarë të ketë për t’u marrë me Andre Silva.

Silva aktualisht është në huazim në La Liga në Sevilla dhe, pavarësisht nga një fillim shumë i fortë i sezonit që e bëri atë të duket sikur klubi andaluzian do të ushtronte të drejtën e tyre për të blerë lojtarin përgjithmonë, forma e tij ka rënë me shpejtësi dhe tani, sipas raporteve nga Corriere dello Sport, përpara portugezi ka të ngjarë të kthehet në Milano në verë./ORAinfo/

Komento: