Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm

14:52 | 05 Dhjetor 2020

Tërmet me magnitudë 5.2 në Turqi.

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur rajonin Gazipasa të Antalias.

Sipas të dhënave në faqen e internetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave në Turqi (AFAD), thuhet se tërmeti u realizua rreth 16 kilometra larg Gazipasës, transmeton Klan Kosova.

Tërmeti ishte me thellësi prej 77.58 kilometrash, shkruan Anadolu Agency.

Komento: