Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm, humbin jetën disa persona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajmi i fundit: Tërmet i fuqishëm, humbin jetën disa persona

20:16 | 22 Prill 2019

Një tërmet ka goditur Luzon e Filipineve.

Të paktën tetë vetë kanë humbur jetën si pasojë e një tërmeti me magnitudë 6.1 ballë të Rihterit që goditi ishullin më të madh.

Zyrtarët kanë frikë se dhjetëra njerëz ende mund të jenë të bllokuar në rrënojat e ndërtesave afariste dhe komerciale të shkatërruara.

Tërmeti ndodhi rreth 60 kilometra larg kryeqyteti Manila, në një thellësi prej rreth 40 kilometrash.

Për shkak të tërmetit, është ndërprerë trafiku ajror, hekurudhor dhe rrugor.

Komento: