Lajmi i fundit: Vetura godet këmbësorin në Arllat, shoferi ik nga vendi i ngjarjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajmi i fundit: Vetura godet këmbësorin në Arllat, shoferi ik nga vendi i ngjarjes

20:42 | 14 Shkurt 2023

Vetura godet këmbësorin në Arllat, shoferi ik nga vendi i ngjarjes.

Një këmbësor është goditur nga një automjet duke pësuar lëndime trupore.

Rasti ka ndodhur në fshatin Arllat të Drenasit.

Kështu bëri të ditur për Klankosova zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

Ahmeti tha se shoferi ka ikur nga vendi i ngjarjes.

“Rreth orës 18:40 kemi pranuar informatën se në kryqëzimin e rrugëve “Agim Qela” dhe “Hamëz Jashari, në Arllat, ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një këmbësor dhe një automjet. Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori dhe është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që ngasësi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes. Zyrtarët nga njësiti i trafikut janë duke punuar në drejtim të identifikimit të ngasësit të automjetit dhe hetimit e rastit”, tha Ahmeti për Klankosova.

Komento: