LAJMI I FUNDIT: Ylli i madh arrin Milano, po firmosë me rossonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

LAJMI I FUNDIT: Ylli i madh arrin Milano, po firmosë me rossonerët

19:13 | 25 Janar 2019

Mbrojtësi i Sporting CP, Tiago Djaló ka ardhur për të nënshkruar kontratën e tij të Milanit, konfirmoi Sky Sport Italia përcjell ORAinfo.

Talenti portugez është vetëm 18 vjeç, por tashmë konsiderohet një figurë premtuese për vendin e tij.

Kontrata e tij me Sportingun do të skadonte në qershor, kështu që ai u shit në Milano për një tarifë relativisht të ulët.

Lazio, Manchester United dhe Manchester City kishin përcjellë situatën e Tiago Djalo.

Është raportuar se Sporting ka përfshirë një klauzolë që siguron që Milani nuk mund ta shesë atë në rivalët e Benfica dhe FC Porto./ORAinfo/

Komento: