Lamtumirë Arsenal, ja ku po transferohet Ozil

14:00 | 22 Dhjetor 2018

Ish-mesfushori i Arsenalit, Perry Groves beson se Topçinjërt mund të dërgojë Mesut Ozil tek PSG në mënyrë që në janar Adrien Rabiot të zbarkojë në Angli përcjell ORAinfo.

“Mendoj PSG mund të jetë një opsion për të (Ozil),” i tha Groves Daily Star.

“Një, ata mund të paguajnë pagat e tij, por dy, ata kanë djalin Adrien Rabiot. Emery e pëlqen atë, sepse ai luan në rolin e dhjetë, por gjithashtu punon shumë.

“Ai është në një bllokadë me PSG në këtë moment, sepse ai nuk do të nënshkruajë një kontratë të re dhe ai mund të flasë me klubet më 1 janar.

“Nuk do të isha i befasuar nëse do të kishim një marrëveshje për shkëmbim të vogël “, ka thënë Groves./ORAinfo/

Komento: