Lamtumirë Barcelonë, ky është ekipi i ri i Rakitic – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Barcelonë, ky është ekipi i ri i Rakitic

10:17 | 30 Janar 2019

Chelsea po përgatitet për një ofertë për Ivan Rakitic të Barcelonës, raporton gazeta spanjolle Sport.

Barcelona, pasi ka pranuar transferimin e Frenkie de Jong dhe me Adrien Rabiot që ka gjasa të largojë kroatin, përcjell ORAinfo.

Rakitiç, subjekt i “një oferte kolosale nga Paris Saint-Germain verën e kaluar”, është e përgatitur për oferta të freskëta – dhe ato vijnë nga Anglia.

“Përveç Chelsea, Manchester United dhe Arsenal ka edhe shumë skuadra që e duan Rakitic në qershor, raporti Sport.
Duket se destinacioni kryesor i Rakitic mbetet Cheslea./ORAinfo/

Komento: