Lamtumirë Champions? Lazio gjobit dy lojtarët kryesor të skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Champions? Lazio gjobit dy lojtarët kryesor të skuadrës

12:58 | 23 Prill 2019

Lazio pritet të gjobisë Sergej Milinkoviç-Savic dhe Luis Alberto pas kartonave të tyre të kuqe kundër Chievos.

Il Messaggero raporton se Milinkoviç u gjobit 50,000 euro për t’u përjashtuar vetëm 34 minuta në humbjen Laos 2-1 të shtunën, përcjell ORAinfo.

Gazeta shton se Luis Alberto do të marrë gjithashtu një dënim financiar, por me një vlerë më të ulët, pasi ai u dëbua në kohën e ndalimit.

Edhe pse palët do të paraqiten me një karton të kuq, FIGC duhet të ndalojë dy lojtarët në vetëm dy ndeshje. /ORAinfo/

Komento: