Lamtumirë Cuttrone? Ky është lajmi i fundit nga Italia

08:44 | 26 Shkurt 2019

Agjenti i yllit të Milanit, Patrick Cutrone, ka hedhur dyshime rreth së ardhmes afatgjatë të të riut italianë të rossonerëve.

Cutrone nuk ka pasur shumë veprim këtë sezon, pasi Gonzalo Higuain ishte sulmuesi i parë i zgjedhjes në gjysmën e parë të sezonit dhe firmosja e re Krzysztof Piatek tani ka marrë atë vend.

Agjenti i Cutrone, Donato Orgnoni, kohët e fundit po bisedonte me Radio Marte për lojtarin dhe ai u pyet për të ardhmen e lojtarit në San Siro.

“Nëse Cutrone qëndron në Milano, do të shohim ..”, tha ai, përcjell ORAinfo

Orgnoni gjithashtu tha se një tjetër nga klientët e tij – Simone Verdi, është po aq i mirë sa çdo lojtar tjetër i Napolit.
“Unë e kam njohur Simonin për 12 vjet, e di se cilat janë aspektet pozitive dhe negative të djalit dhe pres që ai të nxjerrë më shumë hapësirë”.

“Simone është në dijeni të forcës së tij, por dëshiron të luajë sepse pasioni i tij është në fushë gjatë ndeshjeve. Vetëm të enjten ai luajti për 90 minuta, pastaj ai u zëvendësua”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: