Lamtumirë Gattuso! Ky është trajneri i ri i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Gattuso! Ky është trajneri i ri i Milanit

17:17 | 23 Prill 2019

Sipas Tuttosport, Milan tashmë po planifikon për epokën pas Gattuso, nëse trajneri i Kalabrisë nuk do të siguronte kualifikimin e Ligës së Kampionëve në 5 ndeshjet e fundit të sezonit.

Milani aktualisht zë vendin e fundit të kualifikimit të Ligës së Kampionëve, por nuk janë shumë të sigurt në pozitën e tyre, me nivelin e Atalanta në pikë me ta dhe Romët vetëm një pikë prapa, përcjell ORAinfo.

Gattuso ka pasur rezultate të dobëta dhe klubi ka hartuar një listë të ngushtë me katër trajner , të cilët ata mund të zëvendësonin trajnerin e mëparshëm.

Në krye të listës dhe opsioni i preferuar i Ivan Gazidis është bosi i Tottenhamit, Mauricio Pochettino. Gazidis është i përgatitur mirë në arritjet e Argjentinasit, që nga koha e tij si drejtor i drejtorit të Spurs në veri të Londrës, Arsenal.

Emri tjetër i Premierligës në listë është menaxheri aktual i Chelseat, Maurizio Sarri, pozita e të cilit në Chelsea është e ngjashme me atë të Gattuso.

Dy emrat e mbetur në listë janë ata të ish-menaxheri i Juventusit, Italisë dhe Çelsit, Antonio Conte dhe Rudi Garcia, ish-menaxheri i Romës, tani në krye të Marseille./ORAinfo/

Komento: