Lamtumirë Milan, ja ku po transferohet lojtari që dha shumë për rosonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan, ja ku po transferohet lojtari që dha shumë për rosonerët

08:14 | 09 Shkurt 2019

Mbrojtësi i krahut i Milanit, Ignazio Abate në verë pritet të largohet nga Milani.

Pas shumë vitesh qëndrimi te Milani, Abate pritet të transferohet në Amerike.

Sipas La Repubblica, duket se mbrojtësi i Milanit, Ignazio Abate, është në radarin e LA Galaxy, pasi ai së shpejti mund të bashkohet me shokun e tij Zlatan Ibrahimoviçm përcjell ORAinfo.

Le të mos harrojmë se kontrata e Abateskadon këtë verë dhe ai te klubi nga Amerika mund të transferohet si transfero i lirë.

Abate kohën e fundit nuk po gjen vend në formacionin shartues të Gattusos. /ORAinfo/

Komento: