Lamtumirë Milan, lojtari që u transferua në verë po shitet në Angli

13:07 | 12 Janar 2019

Milan po e konsideron të ardhmen e sulmuesit të tyre Diego Laxalt.

Uruguai nuk ka arritur të bëjë përshtypje me Rossonerët deri më tani këtë sezon dhe disa klube kanë treguar interesim për ish-lojtarin e Genoas që u bashkua me hierarkinë në San Siro verën e kaluar si pjesë e marrëveshjes së Lapadulës.

Newcastle kanë shprehur disponueshmërinë e lojtarit, por Laxalt nuk është tërhequr shumë nga Magpies.
Klubet e Serie A si Lazio dhe Atalanta kanë vendosur edhe pamjet e tyre në yllin uruguaian, por për momentin nuk ka oferta konkrete në tavolinë.

Leonardo do të konsiderojë shitjen e Laxalt për një tarifë në rajon prej 12 milion euro. Një ofertë e ngjashme do t’i lejonte Rossonerëve të regjistrojnë një fitim të vogël kapital dhe të riinvestojnë disa para në një nënshkrimit të ri në janar.

Nënshkrime të reja në dritaren e transferimit të dimrit kryesisht varen nga kush do të largohet nga San Siro në dritaren aktuale të transferimit. /ORAinfo/

Komento: