Lamtumirë Milan, mbrotjësi i njohur po largohet në janar

10:32 | 22 Janar 2019

Mbrojtësi i Milanit Cristian Zapata është duke u kërkuar me ngulm nga ekipi turk Fenerbahce.

Sky Sport raporton se Fenerbahçe i ka ofruar Zapatas një marrëveshje dy vjeçare, duke fituar të njëjtat para si ai i fiton në Milano dhe duke i ofruar atij një shans emocionues për të luajtur në një ligë të re.

Kontrata e Zapatës me Milanin përfundon në verë dhe raportohet se menaxheri i Milanit nuk ka ndërmend t’i ofrojë atij një marrëveshje të re.

Prandaj, klubi mund të zgjedhë ta shesë atë në janar dhe të mos lejojë që ai të largohet si transfer iu lirë në qershor.

Zapata këtë kampionat ka lajtur standard për shkakë të lëndimit të disa lojtarëve nga reparti i mbrotjes. /ORAinfo/

Komento: