Lamtumirë Milan, mesfushori drejt Bundesligës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan, mesfushori drejt Bundesligës

14:49 | 08 Janar 2019

Milan është far që ta shesë mesfushorin turk Hakan Calhanoglu.

Dhe, lojtari pritet që të kthehet prapa në Bundesliga nga ka ardhur.

Klubi gjerman Leipzig është i interesuar, edhe një herë, për lojtarin turk të Milanit, Hakan Calhanoglu.

Klubi nga Bundesliga u afrua për të nënshkruar me Calhanoglu e Milanit në verë, por një përpjekje e tillë kishte dështuar.

Por, këtë herë ata janë duke u përpjekur përsëri me një fuqi pak më shumë financiare për të provuar për të arritur marrëveshjen për lojtarin.

Sipas asaj që është mësuar nga CalcioMercato, Milan ka hedhur poshtë një ofertë prej 15 milionë euro nga gjermanët për Calhanoglu.

Milani është i gatshëm të shesë lojtarin për një shifër jo më pak se 20 milionë euro.

Gennaro Gattuso, i cili është ende në rolin e tij si trajner në klub, pavarësisht nga shumë presione para pushimit të dimrit, thuhet se e vlerëson Calhanoglu shumë lartë dhe duket disi i ngurruar që ta lërë të largohet.

Oferta e Leipzig në verë, me shpërblime dhe shtesa të përfshira, arriti në total rreth 30 milion euro dhe prandaj Milan do të ketë nevojë për bindje në këtë pikë të tanishme për ta lënë atë të shkojë për më pak se kaq.

Calhanoglu ka qenë një performues i fortë dhe i qëndrueshëm për Milanin. /ORAinfo/

Komento: