Lamtumirë Milan, super lojtari po transferohet në Turqi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan, super lojtari po transferohet në Turqi

12:55 | 26 Janar 2019

Gjigandët turq Fenerbahçe kanë bërë një ofertë për të nënshkruar me mbrojtësin e Milanit, Christian Zapata.

Calciomercato raporton se kolumbiani është në bisedime për të nënshkruar një marrëveshje të re të Milanos, me marrëveshjen e tij të tanishme që skadon në verën e vitit 2019, përcjell ORAinfo.

Ndërsa kontrata është ofruar, ai ende nuk e ka nënshkruar atë.

Fenerbahce ka bërë një qasje për mbrojtësin dhe po i ofron atij një marrëveshje dyvjeçare në kontratën e tij në Turqi.
Rino Gattuso me të vërtetë e pëlqen atë dhe e sheh atë si një mbështetje shumë të mirë për Alessio Romagnoli dhe Mateo Mussacchio.

Por me kontratën e lojtarit që skadon në verë dhe ai nuk është i afërt me nënshkrimin e një marrëveshjeje të re, Milan nuk do të donte që Zapata të largohej falas.

Agjenti i lojtarit takoi Leonardo kohët e fundit për të diskutuar kushtet për një marrëveshje të re, por një marrëveshje duket larg.

Zapata mund të largohet nga Milano në fund të dritares së janarit. /ORAinfo/

Komento: