Lamtumirë Milan! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan!

21:18 | 04 Janar 2019

Koha e Andrea Bertolasit në Milan duket të jetë afër një fundi.

Pavarësisht vullnetit të Gennaro Gattuso për ta mbajtur atë gjatë verës së kaluar, Bertolacci nuk ka arritur të përmbushë pritjet deri më tani këtë sezon, përcjell ORAinfo.

Bertolacci është afër Genoa, e cila kërkon një përforcim në mes të mesfushës. Gjatë përvojës së tij të fundit me Rossoblu, ai shënoi 13 gola në 124 ndeshje.

Problemi i vetëm për të zgjidhur është ai ekonomik. Paga e lojtarit prej € 2 milion-një-vjeçare është shumë për Grifonen që po përpiqet të gjejë një zgjidhje së bashku me lojtarin dhe AC Milan.
Genoa ka qenë e lidhur edhe me mesfushorin e Juventusit, Stefano Sturaro, i cili do të përfundojë me huazim në Sporting Lisbon për t’u rikthyer në Itali./ORAinfo/

Komento: