Lamtumirë Monaco, Falcao befason me vendimin e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Monaco, Falcao befason me vendimin e tij

11:35 | 27 Maj 2019

Atletico Madrid dhe Valencia njoftohet se janë duke marrë parasysh lëvizjen e sulmuesit të Monacos Radamel Falcao këtë verë.

Falcao gëzonte një sezon tjetër produktiv me rrobat e Ligue 1, duke gjetur rrjetën në 16 raste në të gjitha garat, por duket se ai do të përfundojë në La Liga përcjell ORAinfo.

33-vjeçari ende ka mbetur 12 muaj për të kandiduar në marrëveshjen e tij të tanishme edhe pse mendohet se ai do të kërkojë aventura të reja në dritaren e transferimit të kësaj vere.

Real Betis dhe Arsenal kanë qenë së fundmi të lidhura me lëvizjet për kolumbianët, por sipas L’Equipe, Atletico dhe Valencia janë gjithashtu në mënyrë të vendosur në garë.

Raporti ka pohuar se sulmuesi me përvojë ka oferta nga Super League kineze, por do të ishte më i interesuar për një kthim në futbollin spanjoll.

Falcao shënoi 70 herë në 91 paraqitje për Atleticon në mes 2011 dhe 2013 përpara se të transferohej në Monako./ORAinfo/

Komento: