Lamtumirë Pirlo, Juventus gjen trajnerin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Pirlo, Juventus gjen trajnerin e ri

09:38 | 23 Shkurt 2021

Pirlo është zgjidhje e përkohshme: Zbulohet trajneri i ri i Juventusit.

Andrea Pirlo e mori drejtimin e Juventusit pas Maurizio Sarrit dhe për momentin ka rezultatet më të dobëta në dhjetë vitet e fundit.

Pirlo u emërua për trajner nga Andrea Agnelli si një zgjidhje e përkohshme, ndërsa mediat italiane kanë zbuluar emrin e ri për stolin e Biankonerëve.

Mediat italiane kanë lëshuar një lajm surprizë, duke raportuar se drejtimin e Juventusit do ta merr Leonardo Jardim.

Trajneri portugez njihet për titullin e fituar me Monacon në Ligue 1 para PSG dhe për gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2015.

Jardim është i lirë dhe është i gatshëm ta marrë drejtimin e Zonjës së Vjetër.

Mbetet ta shohim nëse spekulimet e mediave italiane janë të vërteta.

Komento: