Lamtumirë Seria A!

17:47 | 05 Janar 2019

Te Napoli tashmë ka shpërthyer çështja Hysajt.

Dy përjashtimet e fundit në ndeshjet ndaj Interit dhe Bolognës, kanë sjellë revoltimin mbrojtësit të kombëtares sonë, i cili ka nisur kërkimin për një tjetër skuadër që në merkaton e janarit.

Chelsea i Sarrit është në “pole” për ta rrëmbyer, pasi e kërkon që nga vera e vitit të kaluar. Një situatë që ka bërë që Napoli të mendojë për zëvendësuesin e tij. Ai pritet që të jetë një mes Manuel Lazzarit të SPAL ose Kouame të Genoa-s. Për të dytin problem është çmimi i tij që shkon në 25 milionë euro.

Nuk përjashtohet as shitja e mundshme edhe e Diaëara dhe Rog, të dy jashtë planeve të trajnerit Ancelotti.

Komento: