Lazio-Milan, publikohen formacionet e mundshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lazio-Milan, publikohen formacionet e mundshme

18:40 | 24 Shkurt 2019

Milan është përqendruar në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër Lazios të martën në mbrëmje.

Pak më shumë se 48 orë para fillimit të ndeshjes, dhe në mënyrë të pashmangshme tashmë është diskutuar për formacionet e mundshme që Simone Inzaghi dhe Gennaro Gattuso do të fusin në fushë përcjell ORAinfo.

Biancocelesti ka humbur këtë ditë të kampionatit, i cili duhet të ketë luajtur kundër Udinese, pasi stadiumi është i pushtuar nga ekipi kombëtar italian i Rugby i angazhuar në Gjashtë Kombet kundër Irlandës.

Lazio luajti të mërkurën pasdite dhe humbi, kthimin e gjashtëmbëdhjetë të Ligës së Europa kundër Seviljes. Kuqezinjtë, siç u përmendën, kanë parashikuar angazhimin e tyre ndaj kampionatit të premten në mbrëmje.

LAZIO (3-5-1-1):
Strakosha, Patric, Lucas Leiva, Acerbi, Marusic, Badelj, Cataldi, Lulic, Milinkovic-Savic, Luis Alberto (Correa), Immobile.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Paquetà; Suso, Piatek, Calhanoglu.

Komento: