Lë Barcelonën për t”iu bashkuar Arsenalit

14:30 | 15 Dhjetor 2018

Arsenali i është ofruar Denis Suarez nga Barcelona, pasi që mesfushori po kërkon të largohet nga klubi në kërkim të një pozicioni të parë në ekip, raporton The Independent përcjell ORAinfo.

Suarez , nuk është vlerësuar aq sa duhet te gjigantët e Camp Nou dhe është ofruar për një numër klubesh, ku Barca vendos një çmim prej 14 milionë funtesh (15.5 milion euro).

Mesfushori krijues qendror 24-vjeçar ka pasur vështirësi në gjetjen e mundësive në Barcelonë dhe tani ata janë të gatshëm të bëjnë një shkarkim për me spanjollin, thotë Independent.

Të dy Chelsea dhe Topçinjtë janë në lëvizje dhe ka një kuptim pse Unai Emery do të jetë i etur për shërbimet e tij./ORAinfo/

Komento: