Leao tenton të shënoi gol spektakolar, dështon keq

19:42 | 19 Shtator 2023

Leao dështon keq në tentimin për të shënuar gol spektakolar ndaj Newcastle United.

Milani është duke u përballur me Newcastle United në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve.

Pjesa e parë në “San Siro” u mbyll baras dhe pa gola, shkruan Gazeta Express.

“Rossonerët” e dominuan këtë pjesë në tërësi, por nuk ia dolën të konkretizonin rastet e shënimit.

Një rast u shpërdorua nga Rafael Leao, në minutën e 33-të.

Portugezi shpartalloi për mrekulli kundërshtarët, por dështoi keq në tentimin e tij për të realizuar gol spektakolar me thembër.

Komento: