Leganes befason Realin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Leganes befason Realin

23:04 | 15 Prill 2019

Leganes ndal Realin.

Real Madrid është ndalur nga Leganes në javën e 32-të në La Liga.

Leganes dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në La Liga, pasi ndeshja përfundoi, 1:1.Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi, ku Silva shënoi në minutën e 45’-të, raporton lajmi.

Pjesa e dytë filloi më mirë për Real Madridin, pasi Karim Benzema e barazoi rezultatin në 1 me 1 (51’).Por, madrilenët ishin të pafuqishëm që ta përmbysnin rezultatin, duke marrë vetëm një pikë nga ky takim.Pas xhiros së 32-të, Real Madrid gjendet në vendin e tretë me 61 pikë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!