Legjenda e futbollit Fadil Vokrri nderohet me statusin e “Qytetarit me Merita të Veçanta” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Legjenda e futbollit Fadil Vokrri nderohet me statusin e “Qytetarit me Merita të Veçanta”

19:06 | 24 Dhjetor 2018

Legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, sot ka marrë statusin e “Qytetarit me Merita të Veçanta”.

Ish presidenti i FFK-së këtë status e mori pas propozimit të ministrit të MKRS( Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit), Kujtim Gashi.

Propozimi i Gashit u miratua sot në mbledhjen e qeverisë, siç është bërë e ditur.

Më poshtë mund ta lexoni kumtesën e plotë:

“Sot Qeveria e Kosovës mori vendim për njohjen e statusit të qytetarit me merita të veçanta për Fadil Vokrrin, për kontributin e tij që ka dhënë në promovimin e sportit. Në bazë të propozimin të bërë, në baza mujore familjes së tij do t’i ndahen mjete financiare në vlerë prej një mije euro”, ishin fjalët e ministrit Gashi, përcjell lajmi.net.

“Fadil Vokrri ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në futbollin e Kosovës, qoftë si futbollist aktiv, e mandej edhe si udhëheqës sportiv. Me angazhimin e tij kemi ardhur deri në këtë ditë, kur futbolli i Kosovës është i ndërkombëtarizuar plotësisht”, ka shtuar ministri.

Komento: