Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e Romës

13:13 | 13 Shkurt 2019

Ish-mbrojtësi i Milanit ,Alessandro Costacurta komentoi për lojërat e Ligës së Kampionëve të së Martës në Sky Sport.

Mbrëmë, Roma arriti një fitore në shtëpi 2-1 kundër Porto ndërsa Buffon dhe Psg Verratti e mundën Man Unitedin 2-0 në Old Trafford përcjell ORAinfo.
Costacurta u pyet për të komentuar lojtarët më të mirë dhe më të keq të natës së kaluar.

“Unë zgjedh dy çifte – tha ai – mendoj se çifti më i mirë i Ligës së Kampionëve ishte Zaniolo-Dzek. Zanilo është yll i madh.
“ Pogba-Rashford ishte dyshja më e keqja. Imazhet e një Pogba të madh dhe unë duhet të them se ai ishte pak zhgënjyes kundër Psg “.

Ish-ylli i Interit, Cambiasso, u pajtua me Billy: “Jam dakord me Costacurta, Dzeko bëri një lojë të madhe, sidomos asistim për golin e parë, ai është një sulmues por ai luajti një rol të madh për të ndihmuar shokun e tij të ri”, ka thënë legjenda e Interit./ORAinfo/

Komento: