Legjenda e Milanit e shokon Higuainin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Legjenda e Milanit e shokon Higuainin

16:36 | 26 Janar 2019

Massimo Oddo, ish-mbrojtësi i Milanit, foli në Radio 24 rreth Gonzalo Higuain, i cili u bashkua me Chelsea nga Rossonerët vetëm disa ditë më parë, si dhe për ish-shokun e tij të skuadrës Clarence Seedorf përcjell ORAinfo.

“Seedorf ishte gjithmonë Seedorf. Kudo që ai shkoi për të luajtur, ai ndjehet si një udhëheqës.
“Nga ana tjetër, ka lojtarë që humbin veten kur nuk shënojnë. Në Juventus, Higuain mund të mos shënonte në 3 ndeshje dhe Juve besonte ende në të.

Milani i këtij viti është i ndryshëm, nëse nuk shënoni për 3 ndeshje, faji juaj është “, tha Oddo./ORAinfo/

Komento: