Leicesteri ia rrezikon titullin Liverpoolit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leicesteri ia rrezikon titullin Liverpoolit

23:18 | 30 Janar 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Liverpoolit dhe Leicester Cityt.

Liverpool është ndalur nga Leicesteri në kuadër të Premierligës.

Liverpool ka barazuar me Liecesterin në kuadër të javës së 24-të në Premierligë me rezultat, 1:1.

Të kuqtë arritën të kalonin të parët në epërsi në minutën e 3’-të me golin e shënuar nga Sadio Mane, por epërsia e tyre mori fund qysh në pjesën e parë, raporton lajmi.net.

Harry Maguire e barazoi rezultatin në 1 me 1 për Leicesterin në të 45’+2.

Pas javës së 24-të, Liverpool gjendet në vendin e parë me 61 pikë, ndërsa Leicesteri në të 11 me 32 sosh.

Komento: