Lëndimet e shkatërruan këtë futbollist të Milanit

21:17 | 07 Dhjetor 2018

Andrea Conti ,ka zbuluar se të dy dëmtimet në gjunjë që ai pësoi e kanë masakruar mendërisht dhe kjo e ka bërë për të vuajtur edhe më shumë që të mos jetë në gjendje të ndihmojë ekipin kur nuk luanin mirë.

Conti tani ka filluar të bëjë një palestër të plotë pasi ka pësuar dy lëndime të ligamentit të gjurit njëri pas tjetrit
. Ndërsa i pari erdhi gjatë një lojë nën udhëheqjen e Vincenzo Montella, e dyta erdhi këtë verë të kaluar në stërvitje përcjell ORAinfo.

Conti kohët e fundit po bisedonte me Sky Sport 24 se si lëndimet e prekën atë dhe ai tha se ata emocionalisht e masakruan atë.
Ai tha: “Kur mbërrita këtu ishte një emocion i pabesueshëm, një ndjenjë e papërshkrueshme, atëherë ishin këto dy plagë, psikologjikisht ato më masakruan.

“Unë u përpoqa të fsheh trishtimin tim, por ishte një vit i vështirë. Shih shokët e tu të ekipit vuajnë në fushë dhe nuk mund të bëni asgjë për t’i ndihmuar. Kjo ishte gjëja më e keqe për mua, shpresoj se më e keqja është e gjatë dhe tani unë jam i lumtur. ”

Conti pritet të jetë shumë afër kthimit të skuadër./ORAinfo/

Komento: