Lëndohet rëndë ylli i Kombëtares së Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lëndohet rëndë ylli i Kombëtares së Kosovës

19:01 | 21 Prill 2019

Hekuran Kryeziut mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës është lëndur.

Kryeziu do të mundoj për gjashtë deri në nëntë muaj në fushën e blertë. Kjo pasi që i njëjti ka pësuar një lëndim të gjatë ditës së djeshme në ndeshjen me Luganon.

Hekuran Kryeziu u dasht të lë fushën në minutën e 15-të dhe të largohej pas lëndimit.

Ndaj të njëjtit u bënë edhe analiza dhe pas rezultateve u kuptua se mesfushori kosovar ka këputur ligamentin në gjurin e majtë dhe se i duhet ndërhyrja kirurgjike.

Komento: