Leonardo dështoi në transferimin e dy lojtarëve të mëdhenj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo dështoi në transferimin e dy lojtarëve të mëdhenj

22:12 | 31 Janar 2019

Kremi mbi tortë për Milan nuk erdhi. Leonardo u përpoq për një kohë shumë të gjatë dhe për shumë lojtarë të ndryshëm, por nuk arriti të dërgojë në San Siro një krah të majtë për skuadrën e Gattusos.

Emri në krye të listës së dëshiruar të Milanos ishte ai i Yannick Carrasco, përcjell ORAinfo.

Një ide e lindur një muaj më parë, kur agjenti Federico Pastorello e kishte njoftuar Leonardon për vullnetin e lojtarit nga Belgjika për t’u kthyer në Evropë.

Me klubin e tij, Dalian Yifang, ishte një lojë shahu, masa e parë ishte oferta e një kredie 18-mujore me një klauzolë për blerje. I pari ‘jo’ çoi në Leonardo duke analizuar objektiva të tjerë.

Pastaj, natën e kaluar, lojtari tha se ai do të ishte i gatshëm të ulte pagën e tij, e cila ishte fillimisht shumë e lartë për rossonerët.

Megjithatë, Dalian vendosi të bllokojë shitjen, edhe pse Milan nuk ishte kurrë optimist për mbylljen e marrëveshjes.

Deulofeu ishte gjithashtu një opsion për Leonardon, i cili kishte filluar kontaktet me agjentin e spanjollit tashmë në dhjetor.

Megjithatë, sapo Watford kërkoi 30 milionë euro për lojtarin, Milan u tërhoq nga gara. /ORAinfo/

Komento: