Leonardo dorëzohet: Milani nuk ka para për transferime nëse kualifikohet në Ligën e Kampionëve

12:18 | 07 Maj 2019

Drejtori i Milanit, Leonardo ka bërë të ditur se rosonerët nuk kanë para për transferime nëse nuk arrijnë të përfundojnë sezonin ne vendin e katërt.

“Kjo skuadër filloi papritur më 20 korrik. Tani ne jemi të pestë në tri pikë nga Champions në vendin e katërt, 4 nga Interi në vendin e tretë, me tre ndeshje për të luajtur. Të jesh i pestë sot është pothuajse pozitive, edhe pse nuk mund të mohojmë se nuk kishte rezultate të mira pas derbi që lanë sinjale të rëndësishme”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.

Leonardo ka filur nëse do të ndalin transferimet nëse nuk arrijnë në Ligën e Kampionëve.

“Ne ende duhet të dimë, ne do të marrim diçka më të qartë se UEFA. Është e vërtetë që ne nuk jemi në një situatë të thjeshtë, ne duhet të nxjerrim parametra të caktuara në pak kohë. Por është diçka që duhet të trajtohet, kjo varet qartë nga fakti nëse jeni në Ligën e Kampionëve apo jo, por nuk ekziston FFP në vend”, ka pohuar Leonardo.

Sigurisht, megjithatë, nuk do të ketë investime të mëdha dhe është një situatë që do të sqarohet.

“Ne kemi bërë investime në janar si Piatek dhe Paqueta, lojtarë të rinj që do të jenë linja për të ardhmen, sepse Milani duhet të ndërmarrë hapa të caktuara.

Është diçka e studiuar me kalimin e kohës, gjëja e sigurt është se nuk do të ketë investime sepse ne jemi të mbërthyer për verën e ardhshme”, ka përfunduar Leonardo. /ORAinfo/

Komento: