Leonardo e kryen punën për Fabregasin

12:44 | 11 Dhjetor 2018

Milan është serioz në lidhje me Cesc Fabregas dhe e konsiderojnë mesfushorin spanjoll një zgjidhje ideale të tregut që mund të ofrojë përvojë dhe cilësi.

Nuk është rastësi që menaxheri i Rossonerëve ka lëvizur për lojtarin që nga fundi i shtatorit, me kontaktet që po ndodhin me agjentin e lojtarit, përcjell ORAinfo.

Cesc dëshiron të luajë më shumë, tha ai publikisht dhe privatisht për Chelsean.

Milan është një klub i nivelit më të lartë që të kthehet të ndjehet i rëndësishëm, qendror në këtë projekt.

Megjithatë, nëse Leonardo ka qenë i pasigurt deri më tani, kjo është për shkak se ai e di mirë se është Chelsea që ka pjesën e sipërme të bisedimeve dhe do të vendosë çështjen e Fabregasit.

Në veçanti, Sarri nuk do ta shiste lojtarin pa një zëvendësim që mbërriti në janar.

Presidenti Roman Abramovich është i afërt me Fabregasin dhe dëshiron të përballet me lojtarin drejtpërsëdrejti para çlirimit të tij, për të kuptuar nëse ka një shans për të ndryshuar mendjen apo jo.

Për këtë arsye hapat e ardhshëm i përkasin Blues. Leonardo e di se duhet të presë disa ditë për të kuptuar vullnetin e Chelseas dhe vendimin e tyre ndaj lojtarit.

Por nuk duhet harruar se Milan tashmë ka një mundësi për të shpenguar Bakayoko nga klubi anglez.
Një tjetër pyetje e hapur, gjithçka por e përcaktuar dhe në të cilën Chelsea dëshiron sqarime përpara gjetjes së marrëveshjeve në frontin e Fabregasit.

Për shkak se Milan do të kërkojë një zbritje në kërkesën 10-12 milionë euro për Fabregas, por Chelsea nuk dëshiron surpriza të këqija për Bakayoko verën e ardhshme.

Është një fjalim delikat, të cilin Leonardo po e menaxhon hap pas hapi, duke e ditur se Fabregas nuk është një gol i pamundur.

Sensi nga Sassuolo mbetet një emër i nxehtë në listë, ndërsa Rossonerët janë duke pritur për vendimin e Chelseat në Fabregas. /ORAinfo/

Komento: