Leonardo e mbajti fjalën, e solli në “San Siro” yllin 50 milionësh

19:53 | 18 Janar 2019

Sonte mund të jetë dita vendimtare për transferimin e Krzysztof Piątek në AC Milan.

Burimet e shumta kanë treguar se përfaqësuesit e lojtarit kanë lënë Genoa për të takuar AC Milan në Casa Milan përcjell ORAinfo.

Rossonerët ende duhet të bëjnë ofertën e tyre të parë zyrtare: Genoa pret një ofertë prej 45 milionë eurosh (40 milionë euro plus 5 milion euro në shtesa).

Piatek u bashkua me ekipin e tij të Genoas për trajnim këtë mëngjes ndërsa Leonardo dhe Maldini arritën në Casa Milan shumë herët në mëngjes. Elliott duhet të japë dritën e gjelbër për operacionin.

Ndërkohë që Gonzalo Higuain është afër përfundimit të transferimit të tij në Chelsea.

Pas takimit me drejtorin sportiv të Genoa dhe me agjentin e Piatek, Leonardo i bashkohet presidentit Rossoblu Enrico Preziosi i cili ka ardhur në takim për të përfunduar marrëveshjen që do të sjellë Piatek në San Siro.

Komento: